رنگ موی سه صفر چیست؟

رنگ موی سه صفر چیست؟

رنگ مو یکی از لوازم آرایشی‌ای است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته و تحول بسیار زیادی را در صنعت مد و زیبایی به وجود آورده است. در میان رنگ موها، رنگ موی روشن یا بلوند یکی از پر طرفدارترین انواع رنگ مو است. از آنجایی که دکلره کردن موها برای روشن کردن رنگ مو می‌تواند آسیب‌های بسیار زیادی را برای موها به همراه داشته باشد و با دردسرهای استفاده از اکسیدان مو هم همراه است و برای حفظ سلامت موها می‌توان از رنگ موی سه صفر به عنوان جایگزین دکلره استفاده کرد. البته نکته‌ی قابل توجه این است که رنگ سه صفر به اندازه‌ی دکلره قوی نیست اما قابلیت روشن کردن موها را دارد. در صورتی که علاقه‌مند به آشنایی به این رنگ مو هستید ادامه‌ی این مطلب را حتما مطالعه کنید.

 

رنگ موی سه صفر چیست؟

رنگ موی سه صفر برخلاف نامش یک رنگ مستقل نیست و در واقع واریاسیونی است که باعث بی‌رنگ شدن رنگدانه‌های مو می‌شود. تفاوت رنگ سه صفر با سایر رنگ‌ موها میزان بالای آمونیاک در آن است که می‌تواند در مدت زمان کوتاهی موها را تا درجه‌ی ۵ روشن ساخته و موها را برای پذیرش رنگ جدید آماده می‌سازد.

بنابراین استفاده از رنگ موی سه صفر جایگزینی برای دکلره محسوب می‌شود اما کاربرد و قدرت آن کمتر از دکلره است. اما مزیتی که در مقایسه با دکلره دارد این است که آسیب کمتری را به موها وارد می‌کند. رنگ سه صفر را با نام‌های واریاسیون سه صفر، رنگ موی روشن‌کننده‌ی سه صفر و رنگ E20 هم می‌شناسند.

استفاده از این رنگ مو ساده است، به وسیله‌ی آن می‌توان موها را به راحتی روشن‌تر کرد و همچنین می‌توان آن را با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد. تنها نکته درباره‌ی رنگ سه صفر این است که فقط روی موهای تیره و تا پایه‌ی ۶ به خوبی عمل می‌کند و نتیجه‌ی خوبی روی موهای سفید نخواهد داشت.

 

همچنین برای خرید انواع حوله مناسب دست و صورت می توانید محصولات بخش حوله دستی را مشاهده کنید.

 

تفاوت‌های رنگ سه صفر با سایر رنگ موها

تفاوت‌های رنگ سه صفر با سایر رنگ موها باعث شده است که این رنگ، موها را به صورت موثرتری روشن‌ کرده و آماده‌ی پذیرش رنگ موی مورد نظرتان سازد. در ادامه به تفاوت‌های رنگ سه صفر و سایر رنگ موها پردخته‌ایم.

  • داشتن آمونیاک بیشتر
  • داشتن رنگدانه‌های بیشتر
  • تفاوت ترکیب آن با اکسیدان؛ میزان ترکیب آن با اکسیدان به نسبت یک به دو و ۴۰ درصد است.

 

دکلره یا رنگ سه صفر؟

دکلره و رنگ سه صفر هر دو رنگ موها را روشن می‌سازند اما نکته‌ی قابل توجه این است که رنگ سه صفر نمی‌تواند به صورت کامل جایگزین دکلره شود زیرا استفاده از آن با محدودیت‌هایی همراه است. بهترین نتیجه‌ی حاصل از رنگ سه صفر روی موهای بلوند تیره یا قهوه‌ای روشن به دست می‌آید.

همچنین اگر رنگ موهایتان به صورت طبیعی تقریبا روشن است با خیالی آسوده رنگ سه صفر را سایر رنگ‌ها ترکیب کرده و نتیجه‌ی دلخواه را کسب کنید. اما در صورتی که رنگ موهایتان تیره است ممکن است سایه‌های نارنجی در موهایتان ایجاد شود. بنابراین در صورتی که تمایل دارید موهایتان را به پایه‌های رنگی بالاتر برسانید دکلره برای شما گزینه‌ی مناسب‌تری است. همچنین در رابطه با رنگ موهای فانتزی باید این نکته را خاطر نشان کنیم که ماندگاری رنگ موی فانتزی روی دکلره بیشتر از رنگ سه صفر است.

 

بهترین شرایط استفاده از رنگ سه صفر

  • استفاده روی موهای سالم
  • استفاده روی موهای طبیعی رنگ نشده
  • داشتن هدف روشن کردن مو ۳ تا ۴ درجه (تا پایه‌ی ۵)

در ادامه قرایندی که می‌توان آن را به نوعی طرز تهیه‌ رنگ موی خانگی بی‌ضرر در مقایسه با رنگ کردن مو با دکلره نامید را به صورت گام به گام شرح داده‌ایم. به منظور استفاده از رنگ سه صفر گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • در ابتدا رنگ سه صفر و اکسیدان را داخل یک ظرف پلاستیکی ریخته و به خوبی ترکیب کنید. توجه داشته باشید که از ظرف فلزی برای این کار استفاده نکنید زیرا ممکن است دچار خوردگی شود. سپس ترکیب را روی موها بزنید.
  • پیش از استفاده از ترکیب رنگ سه صفر و اکسیدان روی موها بهتر است موها را به چهار قسمت تقسیم کرده و کار را از پشت سر آغاز کنید. در صورتی که حجم موها زیاد است برای راحتی کار و رنگ شدن تمام قسمت‌های مو، آن‌ها را به شش یا هشت قسمت تقسیم کنید. پس از اینکه رنگ مو را روی تمام قسمت‌های مو پخش کردید، کلاهی پلاستیکی را روی سر گذاشته و پس از ۴۵ دقیقه موها را آبکشی کنید.
  • اغلب پس از شست‌و‌شوی موها پایه‌ی رنگ مو به نارنجی می‌رسد. در صورتی که چند روز به موها فرصت بدهید رنگ آن‌ها تغییر می‌کند. رنگ سه صفر پس از چند بار شست‌و‌شو تغییر رنگ پیدا می‌کند. پس از رسیدن به پایه‌ی دلخواه رنگ دلخواه خود در پایه‌ی ۵ یا ۶ انتخاب کرده و دوباره به موها بزنید.

پس از گذشت دو روز از استفاده از رنگ سه صفر می‌توانید رنگ مورد نظرتان را روی موهای روشن خود بزنید. بهتر است از رنگ کردن مو در دوران پریود به دلیل حساسیت پوست سر اجتناب کنید.

در ادامه به بررسی انواع رنگ مو و استفاده از رنگ سه صفر روی آن‌ها می‌پردازیم.

 

رنگ موی سه صفر روی موی مشکی

موی مشکی یکی از پرچالش‌ترین موهایی است که همواره کار کردن با آن دشوار است. این مساله در رابطه با استفاده از رنگ سه صفر روی آن هم صادق است. رنگ مشکی یکی از رنگ‌های تیره و قوی است که به سادگی تغییر نمی‌کند. اگر رنگ طبیعی موها مشکی باشد با استفاده از رنگ سه صفر رنگ موها ۳ تا ۴ درجه روشن‌تر می‌شود.

در صورتی که به دنبال روشن‌ کردن موهای مشکی با رنگ سه صفر هستید باید این رنگ را با اکسیدان ترکیب کنید. بدین منظور باید در اکسیدان ۶ درصد را با رنگ موی سه صفر ترکیب کنید. البته با توجه به نوع و رنگ مو گاهی از اکسیدان‌های با درصد بالاتر هم استفاده می‌شود. اما در چنین شرایطی باید به صورت مرتب و هر چند دقیقه یکبار موها را بررسی کنید که موها آسیب نبینند.

به صورت خلاصه موهایی که به صورت طبیعی رنگشان مشکی است را می‌توان با ترکیب رنگ سه صفر و اکسیدان چند درجه روشن کرد و به پایه‌ی ۵ یا ۶ رساند. به این منظور برای روشن شدن زیاد موها باید با استفاده از اکسیدان ۹ درصد و روشن شدن یک تا دو درصد از اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید. اما در صورتی که موها با استفاده از رنگ مشکی تیره شده باشند، روشن کردن آن‌ها با رنگ سه صفر امکان‌پذیر نبوده و تنها خشکی موها را در پی دارد.

 

رنگ سه صفر روی موی رنگ شده

نباید رنگ سه صفر روی مویی که قبلا رنگ شده استفاده شود مگر اینکه موها رشد کرده و رنگ قبلی به صورت کامل از موها رفته باشند. دکلره می‌تواند موی کاملا تیره را چند درجه روشن کند اما رنگ موی سه صفر به همراه اکسیدان ۹ می‌تواند موها ۳ یا ۴ درجه روشن‌تر کرده و به پایه‌ی ۵‌ برساند. این بدان معنا است که می‌تواند موی بلوند تیره را به موی بلوند متوسط برساند و به اندازه‌ی دکلره قدرت روشن‌کنندگی ندارد.

 

رنگ موی سه صفر روی موی دکلره شده

شاید برخی افراد تصور کنند که استفاده از رنگ موی سه صفر روی موی دکلره شده باعث روشن‌تر شدن آن می‌شود اما این باور صحیح نیست و در واقع رنگ سه صفر هیچ تاثیری روی موهای دکلره شده ندارد. همچنین دکلره هم روی رنگ موی سه صفر بی‌تاثیر است. در حقیقت رنگ موی سه صفر فقط روی موهای رنگ شده یا موهای طبیعی کاربرد دارد زیرا این رنگ می‌تواند پیگمنت‌های مو را بی‌رنگ کند و به دلیل اینکه موهای دکلره رنگدانه‌هایشان را از دست داده‌اند رنگ سه صفر دیگر کارایی‌ای برایشان نخواهد داشت.

 

رنگ سه صفر روی موی قهوه ای

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم رنگ سه صفر روی موهای رنگ شده‌ی مشکی نتیجه‌ی خوبی به دست نمی‌دهد. این داستان درباره‌ی تاثیر رنگ سه صفر روی موی قهوه‌ای تیره هم صادق است. با استفاده کردن از رنگ سه صفر روی موی قهوه‌ای تیره نباید انتظار داشته باشید موهایتان بلوند شوند.

در صورتی که موهای تیره‌ای دارید به احتمال خیلی کمی می‌توانید با رنگ سه صفر آن را روشن کنید و رنگ نارنجی روی موهایتان ایجاد خواهد شد که باید با یک تونر آن را اصلاح کرده یا دوباره موهایتان را دکلره کنید.

 

رنگ موی سه صفر روی موی سفید

رنگ سه صفر روی موی سفید تاثیر دارد زیرا موی سفید رنگدانه ندارد و برای اینکه بتوان روی آن رنگ‌های روشن استفاده کرد به پوشش قوی‌ای نیاز دارد که به تار‌های آن آسیب نزند. رنگ سفید در برابر پذیرش رنگ‌های روشن مقاومت می‌کند و علاوه بر این برای گذاشتن رنگ موهای روشن و تیره روی آن به پوشش‌دهی نیاز دارد.

رنگ موی سه صفر همان پوشش دهی مورد نیاز موهای سفید است که باعث می‌شود موهای سفید بتوانند رنگ جدیدی را به خود بگیرند. البته نکته‌ی قابل توجه این است که این موضوع بدان معنا نیست که رنگ سه صفر فقط برای قسمت‌های سفید مو قابل استفاده است بلکه می‌توان آن را برای موهایی که قسمتی از آن‌ها سفید شده است هم به کار برد. بنابراین برای رنگ زدن موها در ابتدا به منظور پوشش دهی و روشن سازی پایه از رنگ موی سه صفر در قسمت‌های مورد نظر موها استفاده کنید. پس از شستن موها و رسیدن آن‌ها به پایه‌ی ۵ یا ۶ می‌توانید رنگ دلخواه خود را روی موها بگذارید. در این حالت مطمئن خواهید بود که موهای سفیدتان قابلیت پذیرفتن رنگ موی روشن جدید را به دست آورده‌اند زیرا رنگ سه صفر به کار برده شده پیش از رنگ موی اصلی باعث پوشش‌دهی موها و از بین بردن مقاومت موها در برابر پذیرفتن رنگ شده است.

 

در پایان

رنگ موی سه صفر موها را بی‌رنگ کرده، به پایه‌ی ۵ رسانده و علیرغم اینکه مانند دکلره قدرت روشن کنندگی بالایی ندارد به موها آسیب زیادی نمی‌رساند. تنها تفاوت رنگ سه صفر با دکلره این است که ماندگاریش کمتر از دکلره بوده و به مرور از بین می‌رود.

 

اگر قصد خرید انواع حوله از جمله حوله تن پوش ، ست حوله ، حوله حمام و حوله استخری دارید می توانید سری به فروشگاه حوله تتیس بزنید و از حوله های باکیفیت در بهترین برند ها دیدن کنید.

تمامی حوله های تتیس با گارانتی اصالت و کیفیت محصول به فروش می رسد و در سریع ترین زمان به سراسر کشور ارسال می شود.

 

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *