تفاوت بین کرم، فوم و ژل اصلاح چیست؟

تفاوت بین کرم، فوم و ژل اصلاح چیست؟

کرم اصلاح محصولی است که قبل از اصلاح کردن کف می‌کند، اغلب از مواد طبیعی ساخته شده و در قوطی یا به صورت تیوبی وجود دارد. به هر حال فوم‌ها و ژل‌های اصلاح هم دارای کف قبل از اصلاح هستند اما اغلب از مواد مصنوعی ساخته می‌شوند تا بافت هوا مانند خود را حفظ کنند. به دلیل اینکه ژل‌ها و فوم‌های اصلاح اغلب در قوطی‌های آماده‌ی مصرف هستند، اغلب کف سرد ایجاد می‌کنند که به باز کردن منافذ کمکی نکرده و منجر به ایجاد حساسیت می‌شود. با حوله تتیس همراه باشید.

محصولات بسیار زیادی برای اصلاح مرطوب وجود دارند و در رایحه‌ها، اشکال، بافت‌ها و اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند. این محصولات شامل صابون‌ها، کرم‌ها، فوم‌ها و ژل‌هایی هستند که در تیوب، قوطی و حتی کاسه‌های چوبی وجود دارند. انتخاب محصول اصلاح مناسب می‌تواند بین پوست سالم و پوستی که با موهای زیر پوستی، سوختگی با تیغ یا بریدگی آسیب دیده است وجود دارد. در ادامه در این مطلب به بررسی کرم‌های اصلاح و معرفی بهترین کرم شیو می‌پردازیم و امیدواریم که در انتها بتوانید محصول مناسب صورت خود را پیدا کنید.

یک اصلاح با کیفیت تجربه‌ای لوکس، جذاب و انرژی بخش است که یکی از بهترین روش‌ها برای آغاز کردن روز به شمار می‌رود. اما پوست بریده، ناهموار و خشک یکی از بدترین روش‌های آغاز روز است.

استفاده از کرم اصلاح هنگام اصلاح به مرطوب نگه داشتن پوست، اصلاح راحت‌تر موها و لذت‌بخش ساختن تجربه‌ی اصلاح کمک کرده و به طور کلی پوست را در برابر تیغ تیز محافظت می‌کند. کرم‌ها و صابون‌های اصلاح محصول‌های محبوبی به این منظور هستند.

کرم‌های اصلاح نتایجی مشابه صابون‌های اصلاح کف کننده دارند. برخلاف صابون‌های قدیمی کرم‌های اصلاح برای کف کردن به تلاش کمتری نیاز دارند. کرم می‌تواند با براش اصلاح یا با انگشتان روی صورت اعمال شود. براش مزایای بیشتری مانند ایجاد کف گرم، بلند کردن بیشتر ریش از روی صورت و لایه‌برداری ملایم پوست دارد.

کرم‌های اصلاح اغلب بهترین و موثرترین محصول برای اصلاح مرطوب سریع‌تر شناخته می‌شوند. کرم‌ها بدون صرف زمان زیاد و برخلاف صابون‌های اصلاح که باید محکم روی پوست کشیده شوند بدون دشواری کف بیشتری را ایجاد می‌کنند. این کرم‌ها علاوه بر این از پوست محافظت کرده و آن را نرم و مرطوب می‌سازند. کرم‌های کف کننده به صورت کاسه‌ای یا تیوبی فروخته می‌شوند.

 

کرم اصلاح چیست؟

 

کرم اصلاح بافت کرمی‌تر و ضخیم‌تری نسبت به سایر محصولات کف کننده‌ی اصلاح دارد. اغلب اوقات این کرم‌ها در ابتدا با آب ترکیب شده و برای اعمال سریع و راحت در ابتدا با آن کف درست می‌کنند. البته برخی انواع این کرم‌ها هم ممکن است به مقدار بیشتری آب نیاز داشته باشند. هر دو نوع آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به ایجاد کف در کاسه به صورت مستقیم روی پوست به وسیله‌ی انگشتان یا براش اعمال شوند. یا در صورتی که می‌خواهید کف ایجاد کنید می‌توانید کرم را داخل یک کاسه ریخته و برای ایجاد کف بیشتر با یک براش قبل از اعمال آن روی صورت کف ایجاد کنید.

 

بهتر است با کرم اصلاح کدام مدل اصلاح کردن را انجام دهیم؟

 

روش‌های سنتی اصلاح مانند اصلاح با تیغ مستقیم و تیغ ایمن دو لبه اغلب با صابون‌های اصلاح انجام می‌شوند اما کرم‌های اصلاح برای هر مدل اصلاحی از جمله استفاده از تیغ‌های یدک یا حتی تیغ‌های الکتریکی مناسب هستند.

 

چگونه کرم‌های اصلاح در یک اصلاح دقیق با فولیکول‌های موی صورت تعامل دارند؟

 

کرم‌های اصلاح به عنوان محصولی برای اصلاح مرطوب از موادی تشکیل شده‌اند که پوست را نرم می‌سازند. این کرم‌ها به عنوان مانعی بین فولیکول‌های مو و پوست به کار می‌روند و به تیغ کمک می‌کنند که آسان و نرم حرکت کند. با استفاده کردن از مقدار مناسب کرم اصلاح و کف خوب اصلاح تمیزتر و راحت‌تری خواهید داشت.

 

میزان چربی و گلیسیرینی که باید در بهترین کرم اصلاح صورت باشد

 

کرم‌های اصلاح خوب بین ۳۰ تا ۵۰ درصد چربی (اغلب روغن نارگیل، روغن کاملا طبیعی‌ای است که به پوست نفوذ نمی‌کند) و گلیسرین (برای کف زیاد و حجیم) دارند که بهترین محافظت ممکن را ایجاد می‌کند. گلیسرین یک ترکیب طبیعی است که از چربی گیاهی یا حیوانی به دست آمده و اغلب به عنوان آبرسان در وسایل آرایشی استفاده شده و خشکی و دهیدراته شدن پوست را کاهش می‌دهند.

در عین حال چربی‌های دیگری مانند روغن نارگیل هم در کرم‌های اصلاح وجود دارند که شامل اسیدهای چرب مفید بوده و محافظت لازم در برابر میکروارگانیسم‌های مضر را فراهم کرده، از عفونت‌های پوستی جلوگیری کرده و التهاب را کاهش می‌دهند. گلیسیرین و چربی هر دو به قوام یک کرم اصلاح خوب فومی کمک می‌کنند. این دو ماده پوست و مو را نرم و مرطوب نگه داشته و برای اصلاح نرم و بدون خراشیدگی تیغ را روغن کاری کنید. رطوبت و محافظت ناشی از چربی مانع از سوزش، بریدگی و سایر آسیب‌ها و حساسیت‌های پوست هنگام اصلاح می‌شود.

 

چگونه بهترین کرم اصلاح صورت پوست را مرطوب و هیدراته نگه می‌دارد؟

 

کرم اصلاح‌های باکیفیت مواد طبیعی‌ای دارند که به خوبی با پوست تعامل کرده، به خوبی کف کرده و برای اصلاح بهتر به رطوبت‌رسانی و هیدراته شدن پوست کمک می‌کند. این ترکیبات رطوبت رفته از پوست طی فرایند اصلاح را باز گردانده و این اطمینان را ایجاد می‌کنند که پوست خشک نمی‌شود.

 

چگونه کرم اصلاح مانع از بریدگی شده و یک اصلاح نرم را فراهم می‌کند؟

کرم‌های اصلاح به دلیل قابلیتی که در نرم کردن پوست دارند به عنوان یک مانع محافظتی به کار می‌روند. همچنین فولیکول‌های مو را بلند کرده و این امکان را برای تیغ فراهم می‌کنند که به آرامی و نرمی روی پوست حرکت کرده و به صورت ناگهانی پوست را زخمی نکند. این کرم‌ها علاوه بر این به شما این امکان را می‌دهند که ببینید کجا مسیر اصلاح ایجاد کرده‌اید بنابراین دیگر برای بار دوم روی ناحیه‌ی محافظت نشده اصلاح را انجام نمی‌دهید. در نتیجه خطر بریدگی و خراش کاهش پیدا کرده و اصلاح بهتر و تمیزتری خواهید داشت.

 

نکاتی که هنگام خرید کرم اصلاح باید در نظر بگیرید

 

مواد تشکیل دهنده

هنگام انتخاب محصولات برای اصلاح مرطوب باید به دنبال محصولاتی باشید که حاوی مواد طبیعی مانند روغن‌های طبیعی نارگیل، آووکادو، آلموند و جوجوبا به عنوان روغن‌های ضروری طبیعی هستند. این روغن‌ها بر خلاف اسمشان چرب نیستند و اغلب به محض تماس با پوست بخار می‌شوند. روغن‌های ضروری ۱۰۰‌درصد طبیعی بوده و از اسانس غلیظ گیاهان، ریشه‌ها، میوه‌ها یا گل‌ها تهیه می‌شوند.

در کرم‌ها و صابون‌های اصلاح اغلب روغن‌های ضروری‌ای مانند چوب صندل، چوب سدر، سرو، ترنج، لیمو، نعنا هندی، اکالیپتوس، نعنا فلفلی، وتیور، اسطوخودوس یا رز وجود دارد. به دنبال محصولاتی باشید که روغن‌های ضروری را در محصولی با پایه‌ای کاملا طبیعی ترکیب کرده باشد.

البته همه‌ی مواد تشکیل دهنده‌ی کرم‌های اصلاح هم طبیعی نیستند. ترکیبات طبیعی برخلاف ترکیبات شیمیایی، تجزیه‌پذیر بوده و با چرخه و کارکرد بدن در هماهنگی هستند. در صورتی که بدانید چه تعداد از محصولات موجود در بازار پوستتان را خراب می‌کنند شگفت‌زده خواهید شد. بهتر است همیشه لیست ترکیبات تشکیل دهنده‌ی محصول را چک کنید و در صورتی که شامل موادی که در ادامه معرفی می‌کنیم در آن لیست بودند از خرید محصول صرفه نظر کنید:

 

  • رنگ‌های شیمیایی؛ می‌توانند باعث واکنش‌های حساسیتی شدید شوند.
  • رایحه‌های مصنوعی؛ می‌توانند باعث سردرد، حساسیت، سرگیجه، ضایعه‌های پوستی و خارش شوند. بیشتر واکنش‌های آلرژیک ناشی از مواد آرایشی از رایحه‌های مصنوعی یا ساختگی ناشی می‌شوند.
  • پاک کننده‌ها؛ موادی هستند که به محصولات اضافه می‌شوند تا کف ایجاد کنند و هر چیزی که روی سطح پوست هست را پاک کنند. این پاک کننده‌ها می‌توانند باعث التهاب و خشکی پوست شوند.
  • مواد شیمیایی؛ مانند پارافین، روغن معدنی و نفت به عنوان جایگزین‌های ارزانی برای روغن‌های طبیعی که برای پوست بی‌ضرر بوده اما گران قیمت هستند به کار می‌روند. این مواد باعث بسته شدن منافذ پوست شده و از فرایند تنفس طبیعی پوست جلوگیری می‌کند.
  • الکل؛ هر محصولی که نام آن با «ال» تمام شود، الکل است یا از الکل گرفته می‌شود و هر چیزی که شامل الکل باشد می‌تواند باعث خشکی، پوسته شدن، سوختگی، ورم و جوش‌های پوستی می‌شود.

 

رایحه

البته در اصل ترجیح شخصی فرد مهم است. بسیاری از افراد رایحه‌ی خاصی را به دلیل مواد تشکیل دهنده‌ی آن دوست دارند و برای نوع خاصی از پوست مناسب‌تر است. البته هیچ مشکلی در رابطه با انتخاب یک رایحه به دلیل اینکه از آن لذت می‌برید، وجود ندارد. انتخاب رایحه‌ای که دوست دارید در اصلاح هم بسیار عالی است.

مدل‌های بدون رایحه و روغن‌های اسطوخودوس و رز برای پوست‌های حساس و پوست‌های مستعد سوختگی و درد در اصلاح با تیغ مفید هستند. روغن‌های لیمو و نارنج برای پوست‌هایی که در معرض برش و خراش قرار دارند مناسب هستند. چوب سدر، نعنا فلفلی و چوب صندل بسیار تمیزکننده بوده و برای پوست و به ویژه پوست‌هایی که در معرض برون‌ریزی جوش هستند مفیدند.

 

همچنین برای خرید انواع حوله مناسب دست و صورت می توانید محصولات بخش حوله دستی را مشاهده کنید.

 

  • علت جوش خط فک چیست و چطور درمان می‌شود؟

 

نوع پوست خود را در نظر بگیرید

هنگامی که پوست خشکی دارید به دنبال کرم اصلاحی باشید که در ترکیباتش رطوبت، گلیسیرین و چربی بالایی داشته باشد (مانند روغن نارگیل و شی باتر).

پوست چرب

برای پوست چرب به دنبال کرم اصلاحی باشید که فرمولاسیون سبک و غیر روغنی‌ای داشته باشد که منافذ پوستتان را نبندد و منجر به حساسیت و خارش نشود.

پوست حساس

در صورتی که پوست حساسی دارید باید به دنبال کرم‌های اصلا بدون بو و ضد حساسیت باشید. ترکیبات نرم کننده مانند ویتامین E و آلوئه‌ورا هم مناسب هستند.

 

تفاوت بین کرم، فوم و ژل اصلاح چیست؟

 

 

نوع موی صورت خود را نیز در نظر بگیرید

 

برای موهای ضخیم و زبر صورت به دنبال کرم اصلاحی باشید که مقدار زیادی ماده‌ی نرم کننده داشته باشد. به عنوان مثال کره‌ی کاکائو و شی باتر که پوست را به شدت آبرسانی می‌کنند تا مو بلند شود.

موی نازک و ظریف

در صورتی که موی صورتتان نازک است فرمولاسیون‌های سبک برای تعامل با مو هنگام اصلاح با تیغ بهتر عمل می‌کنند.

 

 

گر قصد خرید انواع حوله از جمله حوله تن پوش ، ست حوله ، حوله حمام و حوله استخری دارید می توانید سری به فروشگاه حوله تتیس بزنید و از حوله های باکیفیت در بهترین برند ها دیدن کنید.

تمامی حوله های تتیس با گارانتی اصالت و کیفیت محصول به فروش می رسد و در سریع ترین زمان به سراسر کشور ارسال می شود.

 

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *