استایل تینیجر و انواع سبک های آن

در چند دهه‌ی اخیر، صنعت مد و فشن برای نوجوانان به وسیله‌ای برای ابراز هویت خودشان در جامعه تبدیل شده است و آن‌ها سعی می‌کنند با بکارگیری آیتم‌های پوشیدنی ترند و جدید در استایل تینیجر طرز تفکر و ویژگی‌های شخصیتی خود را به دیگران نشان دهند.

استایل تینیجر که این روزها به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرده است، به سبک پوششی گفته می‌شود که قشر نوجوانان یک جامعه با استفاده از یک سری لباس‌ها و اکسسوری‌های خاص آن را دنبال ‌می‌کنند. در این مطلب ابتدا درباره‌ی ویژگی‌های اصلی استایل تینیجر صحبت می‌کنیم و سپس به سراغ معرفی آیتم‌های پوشیدنی ترندی که می‌توانید برای استایل خود از آن‌ها استفاده کنید می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

استایل تینیجر چیست؟

همانطور که گفتیم، استایل تینیجر که در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین انواع استایل در سطح جهان به شمار می‌آید، به نوع پوششی نسبت داده می‌شود که نوجوانان به طرز ویژه‌ای به آن علاقه نشان می‌دهند. از آنجایی که علایق این گروه از جامعه به شدت تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند ترجیحات شخصی، رسانه‌های اجتماعی و تغییرات فرهنگی قرار می‌گیرد، نمی‌توان گفت که استایل تینیجر همواره از یک سری قوانین خاص و واحد پیروی می‌کند.

در دنیای امروزی، شبکه‌های اجتماعی و افراد مشهور، بیشترین تاثیر را روی سبک لباس پوشیدن مردم عادی، به ویژه نوجوانان، دارند. این گروه از جامعه برای داشتن هویتی قابل قبول در میان همسالان خود، ترندهای روز را به خوبی دنبال می‌کنند و تنها به خرید آیتم‌هایی که از محبوبیت بالایی برخوردار هستند می‌پردازند.

 

ویژگی‌های اصلی استایل تینیجر

درست مانند هر سبک پوشش دیگری، استایل تینیجر هم با وجود تغییرات همیشگی خود دارای یک سری ویژگی‌های خاص است که دانستن آن‌ها برای شما خالی از لطف نیست.

 

لباس‌های راحت و کژوال

نوجوانان اغلب لباس‌های راحت و کژوال را برای استفاده در استایل روزمره‌ی خود ترجیح می‌دهند. این ویژگی را می‌توانید در شلوار جین‌های گشاد، تیشرت، هودی و کفش‌های کتانی راحت مانند آل استار که در چند سال اخیر بین نوجوانان محبوب بوده‌اند، مشاهده کنید.

 

استفاده از آیتم‌های ترندی و فست فشن

نوجوانان بیشتر از هر گروه دیگری تحت تاثیر ترندهای روز دنیای مد قرار می‌گیرند و به خوبی از صنعت «فست فشن» (Fast Fashion)‌ استقبال می‌کنند. این افراد بیشتر از هر فرد دیگری به خرید و استفاده از لباس‌ها و اکسسوری‌های ارزان قیمت اما مد روز روی می‌آورند.

 

برخوردار بودن از چندین هویت مستقل

بسیاری از نوجوانان از مد و فشن به عنوان وسیله‌ای برای نشان دادن تفاوت‌های خود با دیگران استفاده می‌کنند. این یعنی در استایل تینیجر، ما شاهد ترکیب چندین نوع سبک پوشش مختلف هستیم و هر فرد می‌تواند با در نظر گرفتن علایق شخصی و طرز تفکرش، آیتم‌های خاص و ویژه‌ای را به استایل خود اضافه کند.

 

تحت تاثیر فرهنگ عامه

نوجوانان اغلب به راحتی تحت تأثیر فرهنگ عامه، از جمله موسیقی، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی و افراد مشهور قرار می‌گیرند. این عوامل در استایل تینیجر هم نفوذ کرده‌اند و با کمی دقت می‌توان نمونه‌های زیادی از آن را در چند سال اخیر دید. برای مثال سریال «ونزدی» (Wednesday) و فیلم «باربی» تاثیر زیادی بر سبک پوشش نوجوانان داشته‌اند.

 

استایل تینیجری با شلوار بگ

نسل جوان جامعه خیلی وقت است که دیگر شلوار‌های جین تنگ را از کمد خود بیرون انداخته و شلوارهای گشاد و راحت را جایگزین آن‌ها کرده است. شلوار بگ هم یکی از آن آیتم‌هایی است که توانسته جایگاه خود را بین علاقه‌مندان به مد حفظ کند و به محبوبیت خود ادامه دهد. یک نگاه کوتاه به شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به شما ایده‌های زیادی برای به کار گرفتن شلوار بگ در استایلتان بدهد.

 

کت‌ و ژاکت‌های چرم

تاثیر کت چرم روی استایل را هرگز نباید دست‌ کم بگیرید. با علاقه‌مند شدن نوجوانان به سبک پوشش گرنج و راک در دهه‌ی ۹۰ میلادی، کت چرم به یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین آیتم‌های استایل تینیجر تبدیل شده است. این کت‌ها کاملا بدون جنسیت هستند و هر فردی می‌تواند از آن‌ها برای تنوع بخشیدن به استایل خود استفاده کند.

 

کاردیگن‌های ساده و طرح‌دار

بافت کاردیگن یکی از کاربردی‌ترین و جذا‌ب‌ترین آیتم‌های ترندی در میان نوجوانان به شمار می‌آید. اگر می‌خواهید یک استایل تینیجر ساده و در عین حال چشمگیر داشته باشید، بهتر است بافت کاردیگن را به کمد لباس‌های خود اضافه کنید. ترکیب این آیتم با انواع شلوارهای گشاد و تنگ، دامن، کتانی و بوت ظاهر شما را به طرز عجیبی تاثیرگذار و متفاوت جلوه می‌دهد.

 

 کیف‌های باگت رنگی

این کیف‌های دستی کوچک که به آن‌ها «باگت بگ» (Baguette Bag) یا کیف باگت هم گفته می‌شود از دو سال گذشته به یکی از محبوب‌ترین آیتم‌های استایل تینیجر تبدیل شده‌اند. این کیف‌ها در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ هم به یک آیتم دوست‌داشتنی و جذاب تبدیل شده بودند، اما امروزه در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند و این تنوع بالا، انتخاب را برای شما راحت‌تر می‌کند.

 

لباس‌های اورسایز

راحتی و در عین حال ترندی بودن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استایل تینیجر به حساب می‌آید. لباس‌های اورسایز از آن دسته از آیتم‌هایی هستند که هیچ وقت از مد روز جدا نمی‌شوند و قشر نوجوان جامعه همواره آن‌ها را به لباس‌های دیگر ترجیح می‌دهد. سوییشرت‌ها، تیشرت‌ها و هودی‌های گشاد که به خوبی با آیتم‌های پوشیدنی دیگر استایل می‌شوند، می‌توانند به داشتن یک تیپ تینیجری خاص و ترندی کمک کنند. همچنین اگر می‌خواهید برای داشتن یک استایل تینیجری تابستانی آماده شوید، بهتر است به فکر خرید پیراهن‌ها و کت‌های اورسایز با رنگ‌ مورد علاقه‌ی خودتان باشید.

 

استایل با هودی و دورس

هودی و دورس از آن دسته از آیتم‌هایی هستند که هر فردی با هر سبک پوششی باید چند تایی از آن‌ها را در کمد خود داشته باشد. استایل با هودی بسیار ساده و راحت است و به همین دلیل هیچ چیز دیگری نمی‌تواند جای آن را برای شما بگیرد. یکی از جذاب‌ترین ترندهای این روزها که در استایل تینیجری کره‌ای هم دیده می‌شود، پوشیدن هودی با کت‌های پارچه‌ای و جین است که تیپ شما را به طرز فوق‌العاده‌ای متفاوت می‌کند.

 

کفش‌های کتانی راحت

در استایل تینیجر هیچ چیز مهم‌تر از احساس تازگی و راحتی نیست؛ به همین دلیل است که کفش‌های کتانی راحت و سبُک برندهای نایک، آدیداس، ریباک و ونس در میان نوجوانان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند. برای مثال کتانی‌های «ایرفورس» (Airforce) از برند نایک، آل استار از برند «کانورس» (Converse) و «سامبا» (Samba) از برند آدیداس در این مدت به کفش‌های مورد علاقه‌ی این قشر از جامعه تبدیل شده‌اند چرا که در کنار راحتی زیاد، بسیار کاربری و ترندی هستند.

 

استایل تینیجر با ترنچ کت

با فرا رسیدن فصل پاییز و البته زمستان در کشور ما،‌ ترنچ کت کلاسیک می‌تواند یک آیتم بسیار مناسب برای کامل کردن استایل تینیجری دخترانه‌ یا پسرانه‌ی شما باشد. کت‌های ترنچ نسکافه‌ای، شیری، قهوه‌ای و مشکی به ایجاد توازن در استایلتان کمک شایانی خواهند کرد. علاوه بر این، ترنچ کت کوتاه یکی از ترندی‌ترین و جذاب‌ترین لباس‌هایی است که امسال می‌توانید آن را تهیه نمایید و در استایل خود استفاده کنید.

 

شکت‌ یا همان پیراهن‌های گشاد

اگر فکر می‌کردید که پیراهن‌های گشاد ساده یا چهارخانه با گذشت زمان محبوبیت خود را از دست می‌دهند، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. در حال حاضر شکت‌های چهارخانه یکی از آیتم‌های ترندی و پراستفاده در میان نوجوانان و حتی بزرگسالان به شمار می‌آیند. این آیتم‌، با شلوار گرمکن و یقه‌ اسکی عالی به نظر می‌رسد. علاوه بر این، اگر به استایل‌های لایه لایه علاقه‌مند هستید،‌ پیشنهاد می‌کنیم خرید شکت چهارخانه را در اولویت خود قرار دهید.

 

سخن آخر

برای داشتن یک استایل تینیجر خاص شما باید توانایی دنبال کردن ترندهای روز و پیدا کردن آیتم‌های مورد علاقه‌ی نوجوانان را داشته باشید. قراموش نکنید که این نوع استایل همواره در حال تغییر است و نمی‌توان به یک سری قاعده‌ی واحد را برای آن تعریف کرد. علاقه و سلیقه‌ی شما در استایل تینیجر یکی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که باید به آن توجه نمایید تا بتوانید خودتان را به خوبی از طریق آن ابراز کنید.

 

اگر قصد خرید انواع حوله از جمله حوله تن پوش ، ست حوله ، حوله حمام و حوله استخری دارید می توانید سری به فروشگاه حوله تتیس بزنید و از حوله های باکیفیت در بهترین برند ها دیدن کنید.

تمامی حوله های تتیس با گارانتی اصالت و کیفیت محصول به فروش می رسد و در سریع ترین زمان به سراسر کشور ارسال می شود.

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *