آموزش آماده کردن حوله گرم و سرد

آموزش آماده کردن حوله گرم و سرد

آموزش آماده کردن حوله گرم و سرد

 

یکی از سرویس های اکثر ایرلاین های دنیا برای مسافت های طولانی ارائه حوله گرم یا سرد است ، که برای تمیز کردن و یا تغییر دمای پوست است. البته این حوله در مکانهای مختلف کاربردهای متفاوتی نیز دارد ، بعنوان مثال در بعضی از آرایشگاه ها برای راحت تر تراشیدن ریش از حوله گرم استفاده میشود.

اما بد نیست از وسیله ای که استفاده میکنیم و برای بعضی از دوستان هم یکی از لذت بخش ترین سرویس هاست تاریخچه و فلسفه این سرویس را بیان کنم زیرا دانستن چنین اطلاعاتی خالی از لطف نیست.

حوله گرم یکی از سنتهای کهن و یک آیین میزبانی در ژاپن است ، اکنون نیز در رستورانهای ژاپنی در سراسر دنیا قبل از سرو غذا از حوله مرطوب یا در اصطلاح ( Oshibori اشیبوری ) استفاده میشود. از حوله گرم در زمستان و از حوله سرد در تابستان استفاده میگردد تا حس مطبوعی به پوست منتقل شود ، در اکثر سالن های زیبایی و دندانپزشکی ها ( برای تسکین درد حاصل از عمل یا حتی ترمیم دندان ) و رستورانهای اروپا و ایالات متحده از دستگاه های مخصوص برای ارائه حوله گرم استفاده میشود ، که داخل خود حوله را با بخار گرم مینمایندو سپس در اختیار مشتری قرار میدهند.

 

 

روش آماده کردن حوله گرم و سرد

حوله استفاده شده چه سرد و چه گرم از جنس پارچه حوله ای است و جنس آن به نوع ( گرم یا سرد ) و طرز پیچیدن حوله بستگی دارد. حوله را معمولا به صورت رول یا تا شده سرو مینمایند که بسته به نوع سرویس در پایه های مخصوص قرار میدهند که طبق سنت در اکثر رستورانهای سطح بالا ، اوشیبوری را در ظرف پایه دار چوب بامبو سرو میکنند.

 

همانطور که در بالا گفته شد حوله را به صورت گرم یا سرد سرو مینمایند ، طریق آماده سازی حوله گرم به اینصورت است که حوله را با آب جوش به صورت یکنواخت مرطوب مینماییم و سپس در معرض حرارت غیر مستقیم قرار میدهیم تا آب داخل حوله بخار شود و باید توجه داشت که تا قبل از سرو پوشش روی حوله را نباید برداشت زیرا بخار داخل حوله بسیار فرار است و حوله به سرعت دمای خود را از دست میدهد . اما حوله سرد را باید با آب خیل سرد ( مخلوط آب و یخ ، دمای آب را تا حد زیادی پایین می آورند ) بصورت یکنواخت مرطوب کرد و سپس در یخچال یا بین دو یخ قرار داد تا سرمای آب داخل حوله حفظ شود.

 

از حوله گرم یا سرد برای سرویس خوش آمدگویی در بیزینس کلاس و یافرست کلاس در اکثر ایرلاین ها استفاده میشود ، اما بعلت خاصیت تمیز کردن در اغلب پرواز های طولانی مدت قبل از غذا سرویس حوله گرم ارایه میشود ، تا مسافرین نیازی به شستن دست ها قبل از غذا نداشته باشند و کمترین تردد در داخل کابین صورت بگیرد.

 

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *