پرزگیر برای لباس و سطوح

پرزگیر برای لباس و سطوح

همیشه روی لباس‌ها پرز، مو و نخ‌های اضافه جمع می‌شود. حتی اگر سرپرست حیوانات خانگی هم نباشید بالاخره لباس شما به یک طریقی درگیر این موضوع می‌شود. وقتی هم که نوبت به پوشیدن لباس‌های زمستانی می‌رسد همیشه درگیر قسمت‌های گلوله شده روی لباس‌های بافتی و پارچه‌های پشمی هستیم. از بین بردن این گلوله‌ها و گرفتن پرز و موهای اضافه از روی لباس ظاهر آن‌ها را نو و جذاب می‌کند. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ انواع پرزگیر موجود در بازار را به شما معرفی کرده‌ایم تا بتوانید به راحتی هر نوع پرز و موی اضافه‌ی روی لباس را جمع کنید و از ظاهر خود لذت ببرید. پس اگر همچنان از خودتان می‌پرسید که چگونه پرز لباس را بگیریم تا ظاهر آراسته‌ای داشته باشیم، این مطلب را تا آخر بخوانید.

 

پرزگیر رولی

این پرزگیر یکی از کاربردی‌ترین انواع پرزگیر است که به صورت یک رول بزرگ از لایه‌های کاغذی چسبناک روی یک دسته‌ی پلاستیکی می‌چرخد و با کشیدن آن روی لباس تمام پرزها و موها را جذب می‌کند. وقتی تمام سطح کاغذ پر از پرز و مو شد و دیگر قسمت چسبناکی باقی نمانده بود می‌توانید به راحتی کاغذ را از رول جدا کنید تا کاغذ چسبناک جدید قابل استفاده باشد.

استفاده از این پرزگیر را به تمام افرادی که در خانه از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند توصیه می‌کنیم. چون استفاده از آن آسان است و به راحتی هر نوع موی حیوانات را از روی لباس جدا می‌کند.

وقتی تمام کاغذهای رول پرزگیر تمام شد، رول خالی را از دسته خارج کنید و یک رول یدک نو روی دسته قرار دهید تا پرزگیر دوباره قابل استفاده باشد.

 

همچنین برای خرید انواع حوله مناسب دست و صورت می توانید محصولات بخش حوله دستی را مشاهده کنید.

 

پرزگیر ژله‌ای

ظاهر این پرزگیر شبیه پرزگیر رولی است اما با این تفاوت که نیازی به جدا کردن کاغذهای استفاده شده و تعویض رول ندارید. برای استفاده از این پرزگیر باید آن را روی لباس بکشید تا تمام پرزها و موها به سطح ژله‌ای چسبناک آن بچسبد. وقتی تمام سطح ژله‌ای پوشیده شد آن را در ظرف آب فرو ببررید و کمی تکان دهید تا پرزها جدا شود. به همین راحتی پرزگیر تمیز و دوباره قابل استفاده می‌شود.

وقتی کار شما با پرزگیر ژله‌ای تمام شد باید سطح آن را به همین روش تمیز کنید و در پوشش مخصوص قرار دهید تا سطح آن آسیب نبیند. استفاده از این پرزگیر برای افرادی که در خانه از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند توصیه می‌شود چون اقتصادی و به صرفه است. البته فقط برای تمیز کردن لباس‌های بزرگ و ضخیم مثل پارتو یا شلوارهای جین کاربرد دارد.

 

پرزگیر فرش

برای جدا کردن پرز و نخ یا موی حیوانات خانگی از فرش و موکت می‌توانید از انواع پرزگیر مخصوص این کار استفاده کنید. در این بخش هر دو مدل پرزگر فرش موجود در بازار را به شما معرفی کرده‌ایم. اولین مدل که بسیار کاربردی است و اقتصادی است همین مدلی است که در عکس بالا می‌بینید. یک تیغه‌ی فلزی شیاردار که می‌تواند هر نوع فرش و موکتی را تمیز کند. برای استفاده از آن باید دسته‌ی چوبی را در دست گرفته و یک لبه‌ی پرزگیر را روی فرش بکشید تا تمام موها و پرزها را جمع کند.

مدل دوم ظاهری شبیه به پرزگیر لباس رولی دارد که در ابعاد بزرگتر و ظاهر متفاوت تولید شده است. این پرزگیر را می‌توانید به راحتی روی موکت، فرش، روتختی، مبل یا پتوهای سفری بکشید تا پرزها و موها را به خود بگیرد. بعد از پر شدن سطح چسبناک هم کاغذ را از روی رول جدا کنید تا دوباره قابل استفاده شود. استفاده از این محصول برای افرادی که فقط یک حیوان خانگی دارند مناسب است اما وقتی تعدادشان بیشتر باشد، باید از انواع پرزگیر دیگر استفاده کنید.

 

پرزگیر پتو

پرزگیرهای پتو معمولا به شکل صفحه‌های پلاستیکی یا سیلیکونی دارای زائده‌های کوچک و زیاد هستند و به شکل دستکش یا فرچه تولید می‌شوند. با کشیدن این صفحه‌ها روی پتو به راحتی تمام پرزها و موی حیوانات خانگی جمع می‌شود.

 

پرزگیر مبل

این مدل پرزگیر از انواع پرزگیر اقتصادی به حساب می‌آید چون بدون نیاز به یدک می‌تواند سال‌ها برای شما کار کند. استفاده از آن هم بسیار آسان است. سطح رنگی پرزگیر را روی مبل یا پشتی بکشید تا پرزها و موهای حیوانات خانگی را جمع کند، سپس پرزگیر را داخل مخزن ببرید تا پرزها از آن جدا شوند.

 

برس پرزگیر لباس

این فرچه‌ها از قدیمی‌ترین مدل‌های پرزگیر لباس هستند که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. اگر یادتان باشد همیشه یک ست پاشنه‌کش و برس پرزگیر لباس رو دیوار ورودی خانه‌ها نصب شده بود. با کشیدن برس پرزگیر روی لباس قبل از خروج از خانه می‌توانید پرزها، نخ‌ها و موهای ریزی که به لباس چسبیده است را جدا کنید. استفاده از این برس‌ها به افرادی که حیوان خانگی دارند توصیه نمی‌شود.

 

پرزگیر لباس شارژی و برقی

پرزگیر برقی با حرکت موتور و تیغه‌هایش تمام پرزها و قسمت‌های گلوله شده‌ی لباس‌های بافت و پشمی را جدا کرده، در مخزن مخصوص خود نگه می‌دارد. استفاده از این پرزگیر برای گرفتن پرز انواع پارچه مناسب است و ظاهر لباس را در مدت کوتاهی نو و تمیز می‌کند. به یاد داشته باشید که این مدل پرزگیر اصلا برای گرفتن موی حیوانات از روی لباس و سطوح مناسب نیست. پرزگیر شیائومی و پرزگیر فیلیپس دو محصول پر طرفدار در بین خریداران پرزگیر برقی است که کیفیت مناسبی هم دارد.

 

پرزگیر ماشین لباسشویی

این پرزگیرها با قرار گرفتن در مخزن لباس، در حین شست‌وشو، تمام پرزها را به خود جذب می‌کنند و لباس‌های شما بدون هیچ پرز و مویی از ماشین خارج می‌شود. البته اگر حیوان خانگی دارید نباید از این پرزگیرها توقع داشته باشید که تمام موها را جمع کنند. در این شرایط بهتر است قبل از قرار دادن لباس‌ها در ماشین لباسشویی، پرز و موی روی لباس را با کمک پرزگیر رولی جمع کنید و سپس لباس‌ها را با یک پرزگیر مخصوص ماشین لباسشویی برای شست‌وشو در ماشین قرار دهید. در ادامه با چند مدل پرزگیر لباسشویی آشنا می‌شوید.

 

فیلتر پرزگیر لباس مدل توپی

این پرزگیر در حین شست‌وشو تمام پرز و پشم حاصل از لباس‌های بافتنی و تارهای مویی که به لباس چسبیده را در خود جمع می‌کند و از ورود آن‌ها به فیلتر و مسیر خروجی آب ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند. از پلاستیک ساخته شده و در طول شست‌وشو هیچ آسیبی به ماشین لباسشویی نمی‌زند.

 

پرزگیر لباس سیلیکونی

استفاده از این مدل پرزگیر در بین افرادی که از حیوان خانگی نگهداری می‌کنند رایج است اما همانطور که اشاره شد به تنهایی نمی‌تواند تمام موهای جمع شده روی لباس‌ها را به خود جذب کند. پس بهتر است قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی به کمک یکی از انواع پرزگیر لباس، موهای اضافه را جمع کنید. وقتی کار شست‌وشوی لباس‌ها تمام شد پرزگیر را از ماشین خارج کرده و زیر جریان آب بشویید تا دوباره قابل استفاده شود.

 

پرزگیر لباسشویی توپی

جنس این پرزگیر هم از سیلیکون است که با نخ‌های نازک نایلنی پوشیده شده است. لباس‌ها را نخ‌کش نمی‌کند و در صورت نگهداری صحیح، می‌تواند یک عمر برایتان کار کند. استفاده از این پرزگیر در زمان شست‌وشو علاوه بر جذب تمام پرزها، باعث کاهش چروکیدگی لباس‌ها در حین شست‌وشو می‌شود. بعد از اتمام شست‌وشو با کمک یک برس کوچک توپ‌ها را تمیز کنید تا دوباره قابل استفاده باشند.

 

موگیر و پرزگیر لباسشویی لوفا

اگر از دسته افراد طرفدار طبیعت و استفاده از محصولات ارگانیک و طبیعی هستید، استفاده از پرزگیر لوفا به شما توصیه می‌شود. این محصول را همراه با لباس‌ها در ماشین لباسشویی قرار دهید تا بعد از شست‌وشو ببینید چطور تمام موها و پرزها را به خود جذب کرده است. اگر حیوان خانگی دارید، استفاده از پرزگیر لوفا را به شما توصیه می‌کنیم چون بهترین گزینه برای جذب موی حیوانات در حین شست‌وشو است.

 

تمیز کردن انواع پرزگیر و تعویض رول

تمام پرزگیرهایی که در این مطلب معرفی شدند نیاز به رسیدگی و تمیز شدن دارند. در مدل رولی که برای لباس، فرش و سطوح استفاده می‌شود به راحتی با تعویض رول کاغذهای چسب‌دار می‌توانید مجددا از آن استفاده کنید. پرزگیر ژله‌ای هم با قرار گرفتن در ظرف آب تمیز می‌شود و نیازی به تعویض رول ندارد. پرزگیر فلزی فرش به راحتی و با جدا کردن پرزها و موهای جمع شده از تیغه‌ی آن، تمیز و قابل استفاده‌ی مجدد می‌شود.

تمام پرزگیرهایی که در ماشین لباسشویی استفاده می‌شوند هم با کمک آب و برس به راحتی تمیز می‌شوند. فقط پرزگیر لوفا را باید با دست و گاهی با کمک جریان آب تمیز کنید. برای تمیز کردن پرزگیر برقی هم ابتدا قسمت مخزن پرزها را جدا و تخلیه کنید. سپس بخش موتور را باز کنید و با یک برس کوچک، همانطور که در عکس می‌بینید، تیغه‌ها و قسمت نگهدارنده‌ی تیغه را تمیز کنید.

 

مرور کلی

در این مطلب انواع پرزگیر موجود در بازار به شما معرفی شد. همچنین موارد مناسب برای افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند هم در این مطلب مشخص شده‌اند. لطفا در قسمت کامنت‌ها برایمان بنویسید که تجربه‌ی استفاده از کدام مدل پرزگیر را داشته‌اید و آیا از آن راضی بوده‌اید یا خیر.

 

اگر قصد خرید انواع حوله از جمله حوله تن پوش ، ست حوله ، حوله حمام و حوله استخری دارید می توانید سری به فروشگاه حوله تتیس بزنید و از حوله های باکیفیت در بهترین برند ها دیدن کنید.

تمامی حوله های تتیس با گارانتی اصالت و کیفیت محصول به فروش می رسد و در سریع ترین زمان به سراسر کشور ارسال می شود.

 

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *