تمام وسایل ضروری که باید برای حمام و دستشویی بخرید!

تمام وسایل ضروری که باید برای حمام و دستشویی بخرید!

تمام وسایل ضروری که باید برای حمام و دستشویی بخرید!

 

در همگام خرید وسایل برای حمام و دستشویی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در همگام خرید وسایل برای حمام و دستشویی به چه نکاتی باید تپجه کنیم؟

 

قبل از خرید تجهیزات سرویس بهداشتی و حمام لازم است که اطلاعاتی را درباره هر یک از اجزا و ملزومات موردنیاز آن به دست آورید. کیفیت ، زیبایی و هزینه ، سه المان اصلی برای انتخاب می باشند. اگر به سراغ اجناس بی کیفیت و ارزان روید ، پس از مدت کوتاهی با تعویض یا تعمیر آن خود را متحمل ضررهای بیشتری نموده اید. از زیبایی ظاهری محصولات غافل نباشید! یک کالای با کیفیت باید ظاهر جذابی هم داشته باشد تا بتواند دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام شما را به ایده آل های امروزی مبدل سازد.

حولۀ حمام و دست و صورت

تهیۀ حوله‌های تن‌پوش پنبه‌ای که وزنی سبک دارند را به‌عنوان حولۀ مناسب حمام به شما توصیه می‌کنیم. توصیه می‌کنیم علاوه‌بر داشتن حوله به تعداد نفرات یک خانواده، حولۀ مهمان را نیز مخصوص استحام مهمان تهیه کنید.
برای حولۀ مخصوص خشک کردن دست و صورت نیز توصیه می‌کنیم به تعداد نفرات خانواده حوله تهیه کنید و در قسمت روشویی و جا حوله‌ای قرار دهید تا نظم سرویس بهداشتی حفظ شود.

 

شما در فروشگاه اینترنتی تتیس می توانید انواع حوله های تن پوش و حوله های حمامی را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت با ارسال رایگان به سراسر کشور دریافت کنید

برای مشاهده و بررسی انواع حوله ها می توانید وارد بخش فروشگاه تتیس شوید

 

 

دمپایی یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

قطعاً اولین نیاز هر سرویس بهداشتی، داشتن دمپایی است. انتخاب رنگ و مدل دمپایی به سلیقۀ شما و دکور سرویش بهداشتی شما بستگی دارد. برای جلوگیری از سُر خوردن در سرویس بهداشتی از دم‌پایی های ابری استفاده نکنید، امروزه در بازار دم‌پایی‌های پلاستیکی سوراخ‌داری وجود دارند که آب را در خود نگه نمی دارند، خرید این نوع دمپایی را توصیه می‌کنیم. اگر قصد خرید دم‌پایی‌های معمولی را دارید، بهتر است از نوع جلوباز آن‌ها تهیه کنید زیرا دم‌پایی‌های جلو بسته آب را در خود نگه‌می‌دارند.

 

روشویی

یکی از بخش‌های مهم سرویس‌های بهداشتی است که هم داخل حمام و هم داخل توالت استفاده می‌شود و مدل‌ها و جنس‌های مختلفی، شیشه‌ای و سرامیکی و رنگی و سنگی و … دارد. باید متناسب با اندازۀ محیط باشد و در ارتفاع مناسب نصب گردد. روشویی‌ها را می‌توان با کابینت ترکیب کرد و فضای زیر آن را برای قرار دادن وسایل استفاده نمود.

 

قفسۀ حوله‌ها و آویز حوله

ارائۀ فضایی کافی برای قراردادن حوله‌های اعضای خانواده و درعین‌حال مرتب بودن حمام. کافیست حوله‌های تمیز را در قفسه‌ها و حوله‌های استفاده شده‌ای که می‌خواهید خشک شوند را روی نرده‌های تعبیه شده کنار قفسه که بهتر است ضد رطوبت باشد، قرار دهید.

 

صابون یا مایع‌ دست‌شویی و ظرف نگه‎دارنده یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

انتخاب صابون یا مایع دست‌شویی بسیار مهم است، توصیه می‌کنیم از صابون و مایع‌های معطر و خوش‌بو تهیه کنید تا پس از هر بار استفاده و شستن دست‌ها عطر آن‌ها در فضای سرویس بهداشتی نیز بپیچد و بوی خوبی روی پوست شما نیز بجا بگذارند.
انتخاب جا صابونی نیز بسیار مهم است. بهتر است از جا صابونی استفاده کنید که آب را در خودش نگه ندارد و باعث ازبین رفتن صابون نشود. اگر دیوار قسمت روشویی سرویس بهداشتی از فضای کافی برخوردار است می‌توانید از ظروف مخصوص صابون‌های مایع نیز در کنار جا صابونی استفاده کنید.

 

سینی حمام

اگر برای داشتن پوست و مویی زیبا از لوسیون‌ها و شامپو‌ها و تقویت‌کننده‌های پوست و موی مخصوص استفاده می‌کنید، پس بهتر است حمام خود را به سینی مخصوص مجهز کنید
وسایل شخصیتان را روی سینی چیده تا هم محیط حمام مرتب باشد و هم دسترسی به آن‌ها برای شما آسان.

 

سبد رخت چرک‌ها

یکی از ملزومات حمام برای قراردادن لباس‌های چرک و کثیف، سبد رخت‌چرک‌هاست. معمولاً سبدهای پلاستیکی ، پارچه‌ای و حصیری در بازار بدین منظور وجود دارند.

 

سطل زباله و فرچۀ حمام و دست‌شویی

جنس انتخابی شما تماماً به سلیقه و دکور سرویس بهداشتی شما بستگی دارد اما درکل، بهتر است از جنس‌های مقاوم به رطوبت و ضد لک استفاده کنید، پس استفاده از سطل یا فرچۀ استیل را توصیه نمی‌کنیم.

تی مخصوص خشک کردن کف سرویس بهداشتی یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

بهتر است برای جلوگیری از مرطوب ماندن محیط سرویس بهداشتی، چه حمام چه دست‌شویی، از یک تی مخصوص استفاده کنید و آب باقیمانده پس از اتمام کار را با تی بگیرید. با این کار از رشد باکتری در این محیط های مرطوب نیز جلوگیری می‌شود.

 

آینۀ دیواری

برای داشتن زاویۀ دید بهتر و بیش‌تر، باید آینه را متناسب با اندازۀ حمام انتخاب کنید و آن‌را پایین‌تر از خط چشم افرادی که قرار است از آن استفاده کنند نصب کنید

 

جا مسواکی

برای مرتب بودن و قرار دادن وسایل مربوط به بهداشت دهان و دندان خود و خانوادۀتان باید جا مسواکی تهیه کنید تا مسواک‌ها و خمیردندان را در آن و درجایی مناسب و در دسترس تمام اعضای بزرگ و کوچک خانواده قرار دهید

 

پردۀ حمام

در سرویس‌های بهداشتی که بخش حمام دارای اتاقک دوش مجزا است، اگر این اتاق دارای درب ششیشه‌ای نباشد، استفاده از پردۀ حمام الزامی است.
این پرده‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها و بافتی که فکرش را بکنید موجود هستند فقط باید متناسب با عرض اتاق حمام تهیه کنید و از میله و فلاب‌های مناسب نیز برای نصب کردن آن استفاده کنید.

 

کف‌پوش حمام و پادری

خواه ناخواه، بعد از استحمام کف حمام خیس خواهد شد. برای سرویس‌های بهداشتی بزرگ از 2 پادری استفاده کنید.
پادری که داخل سرویس‌بهداشتی قرار می‌گیرد باید جنسی پلاستیکی و مقاوت بالایی به رطوبت داشته باشد. پادری که بیرون قرار می‌گیرد باید تماماً جاذب آب باشد.

 

هُلدِر یا نگهدارندۀ دستمال توالت

با قرار دادن سبدی روی زمین، یک نگه‌دارندۀ بخوبی نصب شده، یک آویز ایستادۀ دستمال توالت می‌توایند هُلدِر مناسب فضای توالت خود را تهیه کنید.

 

تمیزکنندۀ کاسۀ توالت

برای تمیز کردن سطوح گوناگون می‌توانید از محصولات تمیزکنندۀ مختلف استفاده کنید، اما یک تمیزکننده مخصوص کاسۀ توالت کارتان را کمی راحت‌تر می‌کند.
به‌دنبال تمیزکننده‌ای با با سری گوشه‌دار باشید تا به‌راحتی آن‌را برای تمیز کردن بالا و زیر کاسۀ توالت ببرید.

 

اسپری خوش‌بو کننده یکی از وسایل ضروری حمام و دست‌شویی

هرازگاهی ممکن است سرویش‌بهداشتی بود بد بدهد. با داشتن یک اسپری خوش‌بو کننده و افشاندن آن در هوا، می‌توانید فضا را برای استفادۀ نفر بعدی آماده کنید

 

تمیزکنندۀ وان و کاشی

کف صابون خودبه‌خود از بین نمی‌رود. درواقع، هرچه آن‌را دیرتر تمیز کنید، سخت‌تر پاک خواهد شد. از یک تمیزکنندۀ مخصوص وان و کاشی استفاده کنید.
کافیست آن‌را پس از هر چند بار استجمام، دروان و روی کاشی اسپری کنید.

 

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *