راهنمای خرید حوله خوب و باکیفیت

راهنمای خرید حوله خوب و باکیفیت

راهنمای خرید حوله خوب و باکیفیت

حوله با کیفیت

 

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که یک حوله تن پوش یا حوله دست و صورت تهیه کرده باشید و پس از یک یا دو بار شستشو، کاملا زبر و خشک شود و دیگر نتوانید از آن حوله استفاده کنید؟ آیا تا به حال حوله‌‌تان پس از شستشو رنگ و جنس‌اش تغییر کرده است؟ آیا تا به حال به جنس حوله دست و صورت یا تن پوش حساسیت داشته‌اید؟

 

خرید یک حوله خوب و باکیفیت باعث می‌شود که سال‌ها از یک حوله تن پوش یا دست و صورت استفاده کنید و بی‌آنکه جنس‌اش تغییر کند یا دچار حساسیت پوستی شوید، همچون روز اول نو و مرغوب باقی بماند. از این رو در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را به شما معرفی کنیم تا حوله خوب و باکیفیت را بشناسید و خرید به‌صرفه‌ای را تجربه کنید.

 

۱٫ به کیفیت حوله توجه کنید

در صورتی که بدون توجه به جنس و برند، حوله‌ای تهیه کنید، ممکن است یک حوله نامرغوب با قیمت یک حوله باکیفیت به‌دست آورید که نه تنها هزینه‌ای بالا صرف آن کرده‌اید، بلکه جنس زبر آن به پوستتان آسیب بزند. از این رو پیش از خرید حوله خوب، توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه کنید.

 

قدرت جذب حوله

هدف از خرید حوله تن پوش یا دست و صورت چیست؟ آیا می‌خواهید صورت و بدن آن را با آن خشک کنید؟ از این رو، بهترین جنس حوله دست و صورت یا تن پوش باید به گونه‌ای باشد که بتواند آب را کاملا به خود جذب کند. در این صورت الیاف حوله، ضخامت و وزن آن نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در جذب آب داشته باشند.

لطافت حوله

یک حوله دست و صورت یا تن پوش نرم، باعث خراش یا ناراحتی پوست نمی‌شود. در این صورت لطافت حوله احساس خوشایندی به شما می‌دهد و به پوستتان آسیب نمی‌رساند. البته ممکن است یک حوله حمام یا دستی تهیه کنید که پس از یک بار شستشو، زبر شود. در واقع این نوع حوله‌ها از الیاف خوبی تولید نشده‌اند و شما باید در خرید حوله دست و صورت یا تن پوش، دقت بیشتری کنید و پیش از خرید، الیاف ساختاری آن را بررسی نمایید.

دوام حوله

همه می‌دانیم که کالای بی‌کیفیت، ماندگاری بالایی ندارد و هزینه‌ای که صرف خرید آن کردیم، از بین خواهد رفت. از این جهت، حوله‌ای که کیفیت پایینی دارد، به همان نسبت، دوام کمی دارد. دوام حوله مسئله مهمی است، چرا که شما می‌توانید سال‌ها از یک حوله خوب و بادوام استفاده کنید که الیاف حوله نقش مهمی در ماندگاری آن دارد.

خشک شدن سریع حوله

حوله‌‌ی باکیفیت، به سرعت خشک می‌شود و شما می‌توانید پس از چند ساعت، دوباره از آن استفاده کنید. معمولا حوله‌های سبک‌تر، همچون حوله استخری، به سرعت خشک می‌شود. با این حال همیشه سبکی حوله به معنای کیفیت بالای آن نیست و نکات دیگری نیز اهمیت دارد که باید پیش از خرید حوله به آن توجه کنید.

ماندگاری رنگ حوله

حوله‌ای تهیه می‌کنید، رنگ آن پس از استفاده یا شستشو ثابت باقی بماند. در واقع تغییر رنگ حوله یکی از نشانه‌های کیفیت پایین محصول است. از این رو حوله تن پوش، استخری یا حوله دستی باید رنگ ثابتی داشته باشد و پس از شستشو نیز کم‌رنگ نشود.

 

۲٫ الیاف حوله را بررسی کنید

معمولا حوله دست و صورت و حوله استخری یا تن پوش، از الیاف گوناگونی تهیه می‌شوند. این الیاف نه تنها در قیمت، بلکه در کیفیت حوله نیز تاثیر بسزایی دارند. برخی از این الیاف‌ها زودتر خشک می‌شوند و برخی دیگر جنس لطیفی دارند که در ادامه مقاله به انواع الیاف حوله خوب و استاندارد می‌پردازیم.
حوله پنبه: پنبه یکی از الیاف مرسوم تولید حوله تن پوش و استخری است که آب را به خوبی جذب می‌کند. حوله‌هایی که از الیافی همچون پنبه ساخته می‌شوند، هنگام شستشو زبر و کهنه نخواهند شد.
حوله پلی‌استر: معمولا حوله‌ دست و صورت را از الیافی همچون پلی‌استر تهیه می‌کنند که آب را به خوبی جذب می‌کند و به سرعت خشک می‌شود. اما حوله پلی‌استر نسبت به الیاف دیگر، میزان لطافت کمتری دارد.
حوله بامبو: حوله‌هایی که از الیافی همچون بامبو تهیه می‌کنند، آب را به خوبی جذب می‌کنند، سریع خشک می‌شوند و میزان باکتری کمتری به خود جذب می‌کنند. با این حال حوله بامبو، ضخامت کمتری نسبت به حوله‌های دیگر دارد.
حوله میکروفیبر: معمولا حوله میکروفیبر قیمت پایین‌تری نسبت به حوله‌های دیگر دارد. از مزیت‌های این مدل حوله می‌توان به وزن سبک آن اشاره کنیم.

۳٫ ویژگی‌های ظاهری حوله را بررسی کنید

هنگامی که می‌خواهید یک حوله خوب تهیه کنید، علاوه بر کیفیت، ظاهر حوله نیز اهمیت دارد. چرا که بر خلاف خرید لباس، ممکن است پس از خرید حوله تن پوش، استخری یا دست و صورت سال‌ها از آن استفاده کنید.
در این صورت، توصیه می‌کنیم پیش از خرید حوله به نکات زیر نیز توجه کنید.اندازه حولهاندازه حوله‌ای که می‌خواهید تهیه کنید اهمیت دارد. برای مثال سایز حوله دستی بزرگسال و کودک تفاوت دارد. همچنین اگر می‌خواهید یک حوله استخری تهیه کنید، بهتر است سراغ حوله‌های بزرگ و سنگین نروید تا حمل آن آسان شود.
با این حال سایز حوله تن پوش، مهم‌تر از سایز حوله‌های دیگر است. بسیاری از فروشندگان حوله توصیه می‌کنند حوله تن پوش را یک سایز بزرگ‌تر از لباس‌هایی که به تن می‌کنید، تهیه نماید تا احساس راحت‌تری داشته باشید.مدل حولهمدل و رنگ حوله اهمیت بسیاری دارد، چرا که ممکن است چند سال از آن استفاده کنید.
از این رو توصیه می‌کنیم مدل و رنگ حوله دلخواهتان را تهیه کنید تا از خرید خود پشیمان نشوید. هرچه رنگ حوله روشن‌تر باشد، زودتر برای شستشوی آن اقدام می‌کنید و از این رو باکتری در حوله رشد و تکثیر نخواهد کرد.

۴٫ برند حوله در کیفیت آن تاثیر دارد

خرید حوله‌های ایرانی، بهتر و به‌صرفه‌تر از حوله‌های خارجی یا چینی است. چرا که معمولا قدمت کارخانه‌های تولید حوله ایرانی زیاد است و این برندهای ایرانی از کیفیت خوبی نیز برخوردار هستند.

چگونه یک حوله خوب و باکیفیت تهیه کنیم؟

ممکن است پس از مطالعه این مقاله و شناخت انواع الیاف و ویژگی‌های یک حوله خوب و استاندارد، به این مسئله فکر کنید که چگونه خرید حوله تن پوش، دستی یا استخری مناسب و به‌صرفه‌ای را تجربه کنیم که طول عمر بالایی نیز داشته باشد؟
این روزها ممکن است بازار پر از محصولات تقلبی باشد که به نام حوله برق لامع یا لایکو یا حوله ترک می‌فروشند که ممکن است بسیاری از افراد هزینه‌ی زیادی نیز صرف خرید این نوع حوله‌ها کنند. معمولا حوله‌هایی که برند معتبر و شناخته شده‌ای ندارند، ممکن است جنس زبری داشته باشند یا باعث حساسیت پوستی شوند. بسیاری از حوله‌های تقلبی یک بار مصرف هستند و رنگ و کیفیت آن‌ها با یک بار شستشو از بین خواهد رفت.
تشخیص حوله اصل از حوله تقلبی کار ساده‌ای نیست، چرا که ممکن است حوله‌ای که تهیه می‌کنید جنس نرم و لطیفی داشته باشد، اما با یک بار شستشو از بین برود و زبر شود. در این صورت بهترین روش خرید حوله خوب و باکیفیت، خرید از نمایندگی برند‌های معتبر است. معمولا فروشگاه‌هایی که نمایندگی یک برند حوله را می‌فروشند، کالای اصل و باکیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند.خرید اینترنتی حوله تجربه خوبی استیکی از روش‌های ساده و مطمئن خرید حوله، سفارش از فروشگاه اینترنتی است.
شما در فروشگاه آنلاین تتیس با خیال راحت میتوانید حوله های اورجینال از برترین برند ها را با کمترین قیمت تهیه کنید.

دیگران مشاهده کردند

سوالات رایج این مطلب

تگ های مرتبط

آیا این مطلب را پسندیدید؟
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *